OKOLÍ

Lednicko- valtický areál

        Penzion Pohoda leží v obci jež je právem nazývána Perlou Jižní Moravy. V Lednici a jejím okolí naleznete spousty přírodních i kulturních památek. Můžete se v klidu procházet, regenerovat své síly a poznávat krajinu budovanou nejen našimi předky. 

     

        Obzvlášť v letních měsících je mezi turisty velmi oblíbenou aktivitou cyklistika. Jižní Morava je proslulá svými cyklostezkami, které poskytují výbornou kvalitu silnic i označení. 

     

        Přijeďte si k nám odpočinout od každodenních starostí a načerpejte síly v samém srdci jižní Moravy.

Lednicko- valtický areál patří mezi nejnavštěvovanější

a turisty nejvyhledávanější místa jižní Moravy. Lednicko-valtický areál je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Největšího rozmachu dosáhl za vlády šlechtického rodu Lichtenštejnů, kteří zde vybudovali pohádkové zámky, romantické zříceniny či různé rozhledny a zámečky.

Více informací naleznete zde:  http://www.lednicko-valticky-areal.cz

Zámek Lednice

Dominantou obce Lednice je zámek ve stylu anglické novogotiky s rozsáhlým zámeckým parkem. Původní tvrz byla postupně přestavována a svoji současnou podobu reprezentačního luxusního sídla získal zámek v letech 1846-1858. Zámek sloužil jako venkovské letní sídlo Lichtenštejnů. Ti zde vybudovali honosné reprezentativní sály, salóny, jídelny, ložnice koupelny či topení. 

Více informací naleznete zde: https://www.zamek-lednice.com/cs

Máte dotaz, kontaktujte nás

Kontaktujte nás
  

       info@pohodalednice.com

 

         +420 720 672 121

Adresa

 

Čechova 450

Lednice

69144

Česká republika

© 2023 by Loft City. Proudly created with Wix.com

 

Image by Lexe-I has not been altered and is used in compliance with CC License. If you retain this image, please do not alter it.